Mountainbikové okruhy / Charakteristika

MOUNTAINBIKOVÉ OKRUHY /  CHARAKTERISTIKA
Krásná příroda, táhlé horské hřebeny, druhově bohaté louky se skupinami statnných, osamělých stromů, malebná údolí a rázovité obce s výraznou lidovou architekturou. K tomu všemu půvab zdejších stezek Cykloresortu Strážnicko navíc oživen koloniemi vinných sklepů kypících činnorodou prací místních vinařů, jejichž jiskrné produkty máte možnost ochutnat. To vše nabízí východní část Slovácka a jižní část Bílých Karpat.

Délka okruhu: 16 km 

Barva okruhu: modrá

Nastoupané metry: 445 m

Start / Cíl: RO Lučina 

Popis: Trasa, která vás provede typickou bělokarpatskou krajinou po zpevněných lesních a lučních cestách. Okruh vám nabídne, ktrásné výhledy do krajiny a neopakovatelnou atmosféru Vojšických luk a výhledů na NPR Čertoryje. Svezete se také po hřebenu, který lemuje československou hranici, můžete navštívit rozhlednu Žalostinou a vrátit se zpět na okruh, který vás dovede na Bukovinu. A právě zde začíná přírodní SINGLETRAIL BUKOVÝ, který je součástí okruhu má celkovou délku dva kilometry a lehkou obtížnost a dovede vás zpět do rekreační oblasti Lučina.

Délka okruhu: 21 km 

Barva okruhu: žlutá

Nastoupané metry: 564 m

Start / Cíl: RO Lučina

Popis: Různorodý okruh, který vás nejprvede dovede k rozhledně Travičná, která jistě stojí za navštívení. V tomto bodě máte možnost buď pokračovat po MTB okruhu a nebo se vydat po SINGLETRAILU LIPINKA, který má celkovou délku jeden kilometr a lehkou obtížnost a napojí se nad obcí Tvarožná Lhota zpět na okruh. Další obcí, kterou navštívíte je Radějov a trasa vás dovede vinohrady ,až na kopec Žerotín a dále na Holý vrch, kde začíná a je součástí okruhu další z trailů a to SINGLETRAIL PACHOLEK s celkovou délkou jeden kilometr a středně těžkou obtížností, nicméně všechny náročnější úseky se dají objet. Cesta dále povede Měsíčním údolím a přes kopec přijedete zpět do obce Radějov kde se jen stačí napojit na úzkou stezku, která vás dovede zpět do rekreační oblasti Lučina.

Délka okruhu: 23 km 

Barva okruhu: oranžová

Nastoupané metry: 621 m

Start / Cíl: RO Lučina

Popis: Trasa vám nejprve nabídne výhled na květnaté louky s majestátními soliteními duby a poté budete mít možnost navštívit rázovité vesnice Horňácka Malou Vrbku, Hrubou Vrbku a Kuželov kde můžete spatřit typickou architekturu místního kraje. Okruh vede většinou po zpevněných cestách vesnicemi a ty vás dovedou, až k národní kulturní památce větrnému mlýnu holandského typu z roku 1842, který se nachází nad obcí Kuželov. Dále budete stoupat na vrch Kobylu po polních a lesních cestách, které vám nabídnou krásné výhledy na slovenskou krajinu. Z vrchu Kobyla se budete houpat po hřebenu s krásnými výhledy k rozcestníku Žalostiná a poté k Bukovině, kde začíná SINGLETRAIL BUKOVÝ, který vás dovede zpět do rekreační oblasti Lučina.

Délka okruhu: 33 km 

Barva okruhu: zelená

Nastoupané metry: 788 m

Start / Cíl: RO Lučina 

Popis: Okruh, který vám nabídne krásné výhledy na louky a obce Horňácka, provede vás po lučních a zpevněných lesních cestách. U rozcestníku Výzkum se dáte do leva a čeká vás sjezd po loukách a mezi sady do obce Tasov. Zde vás trasa dále povede kolem říčky Veličky do obce Lipov a dále po polních cestách k největší horňácké obci Velké nad Veličkou. Cesta vás dovede, až k větrnému mlýnu nad obec Kuželov, Dále budete stoupat na vrch Kobylu po polních a lesních cestách, které vám nabídnou krásné výhledy na slovenskou krajinu. Z vrchu Kobyla se budete houpat po hřebenu s krásnými výhledy k rozcestníku Žalostiná a poté k Bukovině, kde začíná SINGLETRAIL BUKOVÝ, který vás dovede zpět do rekreační oblasti Lučina.Délka okruhu: 33 km 

Barva okruhu: červená

Nastoupané metry: 961m

Start / Cíl: RO Lučina 

Popis: 

Trasa, která vám nejprve nabídné krásné výhledy na obce slovácka. Na začátku tohoto okruhu se máte možnost odpojit a vidat se na SINGLETRAIL ZMIJÁK, který vás dovede zpět do RO Lučina k přehradě a nebo pokračovat dále po okruhu, který vás provede po krásných bělokarpatských loukách. Vystoupáte, až na vrchol Kobylu a dále budete lemovat hranici československého pohraničí, která vás zavede do odlehlých míst ke Kovalovským loukám. Přes vrchol Čupy se dostanete do osady Mlýnky a měsíčním údolím do obce Radějov. Poté už po úzké pěšině zpět do RO Lučina.