Skip to content

Okruhy vhodné pro Gravel a Cross-country kola

Štěrk. Okresní silnice. Větší dálky a vítr ve vlasech. Není to o názvu, ale o příležitostech, které gravel a cross-country okruhy otevírají. Vymáčknout maximální potenciál na svých vyjížďkách a užít si zastávek a míst, které okruhy nabízejí.

Gravel je svoboda jezdit kdekoli chcete – kombinujte terén, lesní cesty a asfalt aby se vám otevřel úplně nový svět ježdění. Ať už jste dobrodružné duše, nebo jezdci, kteří chtějí podávat konzistentně vysoké výkony každý den. Vyzkoušejte gravel okruhy, všestranost a všechny typy terénu. Ať už chcete prozkoumávat, poznávat nebo uniknout: gravel bike je úzasný universální doplněk k vašemu trailovému ježdění.

Pozor! Tyto okruhy nejsou místně proznačené, najdete je pouze zde, virtuálně ve formátu GPX. S navigací v terénu pak pomůže mobil, ještě lépe pak cyklopočítače Garmin, Bryton a další.

Gravel Trail of Life

Z Lučiny na vrchol Bílých Karpat – Velkou Javořinu

Délka: 67,5 km
Nastoupáno: 1 350 m
Video z trasy: YouTube
Trasa: GPX, Trailforks, Mapy.cz

Ideální okruh pro gravelová a CX kola: směrem na nejvyšší vrchol Bílých Karpat pojedete převážně po asfaltu, cestou zpět si ale užijete lesní pěšiny, náročnější sjezdy a protáhnete lýtka závěrečnou procházkou na Kobylu. Pokud si na to na gravelovém kole netroufáte, zvolte zpět stejnou trasu, jakou jste přijeli.

Užitečná a zajímavá místa na trase: Ideálním místem k osvěžení v první třetině trasy je řemeslný pivovar Velický Bombarďák. Na Velké Javořině můžete sjet na Holubyho chatu. Cestou zpět navštívíte technickou památku Kuželovský mlýn.

Okruh do Zlatnické doliny

Délka: 37,8 km
Nastoupáno: 772 m
Trasa: GPX, Trailforks, Mapy.cz

Pohodový okruh s jedním náročnějším stoupáním po nejkrásnějších strážnických vinicích okolo kopce Žerotín, až na Slovensko do malebného údolí Zlatnícke doliny. Zde se nachází bikepark, na ten však přijeďte s horským, nejlépe celoodpruženým kolem.

Užitečná a zajímavá místa na trase: Ideálním místem k osvěžení je centrum naší spřátelené Bike Arény Zlatnícka dolina. Na české straně se můžete cestou zpět zastavit na penzionu Jana v Mlýnkách anebo v restauraci Radějov.

Gravel Okruh Zlatnická Dolina

Okruh okolo Baťova kanálu

Délka: 52,4 km
Nastoupáno: 527 m
Trasa: GPX, Trailforks, Mapy.cz

Okruh, který vám představí okolí města Strážnice v celé své kráse. Užijete si výhledy z kopce Šumárník i z rozhledny Radošov, navštívíte nový přístav ve Veselí nad Moravou a odpočinete si u pohodové trasy okolo Baťova kanálu do Strážnice, která je známá svým parkem, zámkem a skanzenem. Stále pohodovou trasou přijedete do přístavu Petrov a dále k technické památce – Výklopníku. Cestou přes Sudoměřice a místní vinařské sklepy se vrátíte k úpatí Bílých Karpat pro závěrečné stoupání na kopec Žerotín a zpět na Lučinu. Trasu lze dle potřeby zkrátit návratem ze Strážnice po cyklotrase 46, nebo vinařské trase Strážnická.

Zajímavosti na trase: v Petrově můžete navštívit areál vinných sklepů – Plže.

Rozhledna Radošov

Okruh Sudomír – Grande Fondo

Délka: 128,3 km
Nastoupáno: 1578 m
Trasa: GPX, Trailforks, Mapy.cz

Okruh podzimního závodu Gravel Grande Fondo Sudomír. Náročná, dlouhá, ale krásná trasa pro zkušené cyklisty pro celodenní výlet.

Back To Top
Vyhledat