Skip to content

Traily

Traily jsou jednosměrné, jednostopé přírodě blízké stezky, které se vlní v přírodě a jsou technicky náročnější než mtb okruhy.  Jsou projektované podle speciální metodiky, která cyklistům poskytuje maximální zážitek co nejvyšší bezpečnost a šetrný přístup k přírodě. Na trailech vás čekají nerovnosti, boule, skoky, klopené zatáčky.  Traily jsou určené spíše zkušeným cyklistům.

SINGLETRAILY POD TRAVIČNOU 

Délka: 3 km
Obtížnost trailu: lehké, modré
Začátek: rozhledna Travičná
Součástí MTB okruhu: Oskerušový

Trojice rodinných singletrailů s odstupňovaným sklonem a tím i náročností. Začněte na nejdelší a nejrovnější jedničce, pokračujte přes prudší dvojku až po trojku, na které se můžete pořádně rozparádit. S každým dalším sjezdem zlepšíte nejen svoji techniku pumpování, ale především bezpečné klopení zatáček a malé skoky s nezáludnými dopady.

SINGLETRAIL LIPINKA

Délka: 1 km
Obtížnost trailu: lehký, modrý
Začátek: rozhledna Travičná
Součástí MTB okruhu:
Oskerušový

Lehký modrý trail, který bude bavit všechny od tří do devětadevadesáti let. I zde platí, že rychlost dělá obtížnost. Těm, kdo touží po troše adrenalinu, nabídne ve vyšší rychlosti úžasné flow včetně několika malinkých skoček.

Trail Lipinka
Trail Bukový

SINGLETRAIL BUKOVÝ

Délka: 2 km
Obtížnost trailu: lehký, modrý
Začátek: vrchol Bukovina
Součástí MTB okruhu:
Horňácký, Kuželovský, Vojšický

Dlouhý, přitom lehký singletrail s několika zajímavými vlnami, lehkými skočkami a úzkou lávkou „na morál“, kterou však lze bezpečně objet. Zasloužená odměna na závěr delších MTB okruhů. 

SINGLETRAIL PACHOLEK

Délka: 1 km
Obtížnost trailu: středně těžký, červený
Začátek: vrchol Holý vrch
Součástí MTB okruhu: Oskerušový

Pacholek je nejstarším trailem v lokalitě a právem je považován za ten nejzábavnější. Plně využívá přírodních terénních vln způsobených dlouhodobou erozí. Nechybí lávka, wallride a skok pro odvážné.

Trail Pacholek
Trail Zmiják

SINGLETRAIL ZMIJÁK

Délka: 1 km
Obtížnost trailu: těžký, černý
Začátek: vrchol Šumárník
Součástí MTB okruhu: volitelně Koválovský

Černý Zmiják se kroutí na prudkém úbočí kopce Šumárník nad přehradou Lučina. Větší sklon, kořeny, kameny a malé dropy vyžadují zkušenější pilotáž vašeho stroje. Široký úsměv dole u přehrady je však zaručen.

Back To Top
Vyhledat