skip to Main Content

TRAIL OF LIFE je především o lidech a o přístupu. „JSME SILÁCI“, když je třeba, tak ze sebe dostaneme všechno, mákneme na stezkách a pumptracku. Jsme skvělá komunita, která drží spolu, a bikování se vším, co k němu patří, si dokážeme náležitě užít!

Siláci TOFL

Cílem místní komunity bikerů TOFL společně s obcemi Strážnicka, Horňácka, za podpory Jihomoravského kraje a Lesů ČR je vytvořit vhodné podmínky pro cyklisty všech úrovní, a podpořit turistický ruch v lokalitě. Natrasovat a vybudovat mountainbikové okruhy a přírodní singletraily určené pro terénní cyklisty vedoucí bělokarpatskou krajinou. Nástupní místo tvoří rekreační oblast Lučina s velkokapacitním parkovištěm, velkým pumptrackem a malým skillcentrem. Trail of Life Bílé Karpaty je součástí projektu Cykloresort Strážnicko.

Bajkeři v krajině TOFL

Prvotní záměr byl primárně postaven na volnočasové aktivitě komunity. Po práci s přáteli na kolo za turistikou. Vypnout, relaxovat vnímat okolí a trávit čas v přírodě. Změna přišla v době, kdy jsme začali úzce spolupracovat se zástupci měst a obcí Strážnicka a taktéž Horňácka. Zjistili jsme, že v naší lokalitě neexistuje žádná ucelená a doporučená síť cyklotras kromě turistických stezek. Navíc se zde nachází rekreační oblast Lučina, která má své nejlepší léta za sebou a chátrá. Proto vznikla aktivita oživit nejen ji, ale i přilehlé okolí, obce, nabídnout místo pro rekreaci, živý folklor, podpořit ekonomiku, a to právě udržitelnou cykloturistikou. Nestavět aquaparky, zábavná centra, stezky v korunách stromů, ale jít opačnou cestou a ukázat lidem, mládeži a dětem krásu okolní přírody. A to tak, aby v ní trávili čas a vytvořili si ke krajině pouto. Vztah, a to i aktivním pohybem.

Brigáda TOFL
Brigáda TOFL
Brigáda TOFL
Trail of Life Brigáda

Projekt Trail of Life – Stezka Života – vznikl v roce 2013 na základě potřeby aktivního pobytu v přírodě. Prvotní záměr nebyl zaměřen pouze na cyklistiku, ale na celkový pobyt v přírodě, na turistiku a jízdu na kole v krajině Bílých Karpat. Forma pohybu v začátcích nebyla až tak důležitá. Šlo o to vnímat přírodu jako takovou, pozorovat okolí, a nabídnout aktivní odpočinek. Samozřejmostí a důležitým faktorem je vznik komunity lidí kolem projektu TRAIL OF LIFE a s tím spojené plánování a budování stezek.

Brigáda Trail of Life
Brigáda TOFL
Výsadba stromů TOFL

Snažíme se o to, aby se prostřednictvím stezek a okruhů zlepšoval životní standard v naší lokalitě. Aby stezky přispěli ke zlepšení ekonomické situace v pohraničí a v naší oblasti. Uvědomujeme si i to, že o krajinu je důležité pečovat. Proto již tradičně pořádáme každý rok akci Ukliďme svět, ukliďme Česko. Snažíme se spojit do aktivit souvisejících s výsadbou nových stromů do krajiny. V roce 2019 se naše komunita zapojila do nové výsadby stromů pod rozhlednou Travičná, kde v budoucnu vznikne louka se soliterními stromy. Většina členů naší komunity se snaží o znovunavrácení stromu oskeruše do naší krajiny a ctí tradici pěstování tohoto jedinečného stromu.

Brigáda TOFL

Už samotná jízda na trailovém kole se stává určitou filosofií, a lidé, kteří tuto činnost vyznávají, nejsou jen sportovci. Není to pouze o sportování a poznávání okolí, ale o životním stylu, na který se vážou další činnosti. Komunitní aktivity, turistika, schopnost udělat ve svém volném čase něco pro dobrou věc. Kamarádství, které není vázané na rozdíly věkových ani výkonnostních kategorií. To vše tvoří TRAIL OF LIFE FAMILY.

#trailoflifefamily

Parta Trail Of Life
Back To Top
Vyhledat