skip to Main Content

Pumptrack se nachází v rekreační oblasti Lučina v nádherné, zalesněné chráněné krajinné oblasti na úpatí Bílých Karpat, v údolí pod kopcem Šumárník (398 m), 2 km nad obcí Tvarožná Lhota, která ji spravuje. V lokalitě Lučina je množství rekreačních chat, podnikových i soukromých zařízení, rekreační oblast disponuje velkým parkovištěm. Nachází se zde vodní nádrž Lučina určená ke koupání. V sousedství vodní nádrže umožňuje ubytování Autokemp Lučina, Hotel Radějov a jiné rekreační objekty.

V letní sezóně zde naleznete stánky s občerstvením. Turistickým lákadlem je i zpřístupněná rozhledna Travičná s nadmořskou výškou 380 m n.m. Pod rozhlednou se nachází areál roubených staveb Salaš Travičná – výletní centrum pro ekologickou výchovu, řemesla a sporty v přírodě.

Okolí rekreační oblasti je tvořeno horskými hřebeny s nejvyšši nadmořskou výškou 584 m n.m., které jsou protkány turistickými stezkami a vybízí tak k pěším procházkám a vyjížďkám na kole po lesích a druhově bohatých rozlehlých loukách se skupinami statných, osamělých stromů. Lučina tak tvoří vstupní bránu do Národní přírodní rezervace Čertoryje, která je součástí Vojšických luk. Národní přírodní rezervací byla vyhlášena v roce 1987 a je součástí CHKO Bílé Karpaty. Zaujímá rozlohu 325,57 ha a je v nadmořské výšce 320 – 442 m n.m. Národní přírodní rezervaci Čertoryje tvoří nejrozsáhlejší komplex květnatých bělokarpatských luk s roztroušenými duby.

Lučina

Rekreační oblast tak tvoří výchozí nástupní místo pro okolní přírodní stezky. Nabízí ubytování, občerstvení a parkovací místa. Pod hrází přehrady Lučina je situovaný pumptrack a malé skill centurm pro rozcvičení a přípravu na vyjížďky po okolních stezkách nebo i na pumpování jen tak pro zábavu.

Pumptrack Lučina
Nejnovější články související s Pumptrackem
Traily pod Travičnou

Otevíráme 1. května!

Vážení návštěvníci, od 1. května 2020 máme otevřenou naši lokalitu, pumptrack, mtb okruhy i traily. Těšíme se na vás! Prosíme sledujte aktuální uzavírky jednotlivých trailů, stále platí omezení na trailu Zmiják vinou…

Brigáda Trail of Life

Makáme a otevíráme 1. května!

Makáme na trailech, na údržbě a dokončujeme výstavbu nových stezek, chystáme se na sezonu. Stezky v naši lokalitě otevřeme od 1.5.20. Těšíme se! #trailoflifebilekarpaty #cykloresortstraznicko

Back To Top
Vyhledat