Skip to content

MTB Okruhy

Trail of Life je ucelená síť proznačených MTB okruhů, které vás zavedou na ta nejhezčí místa v regionu. Trasy jsou vedeny většinou po širších cestách, přičemž na každém okruhu se spustíte po jednom či více singletrailech. Nejen, že si výborně zasportujete, ale poznáte ta nejkrásnější místa Bílých Karpat.

Najdete zde stezky, které vedou lesem i po rozlehlých bělokarpatských loukách. Stezky začínají a končí v rekreační oblasti Lučina u informačního centra. Tvoří tak proznačené uzavřené okruhy pro terénní cyklisty, které jsou z části sdílené s turistickými chodníky a vedou k jednosměrným singletrailům určeným přímo a jenom pro cyklisty. Terén a kličky mezi stromy se postarají o dostatek zábavy, není nouze ani o skoky, překvapí vás tu přírodní dropy a pozůstatek zdi z nějakého opevnění vytvořil na jednom z trailů dokonce wallride. Užijete si kořeny, měkkou hlínu a když zaprší, tak i bláto.

Každý návštěvník se musí řídit provozním řádem, dodržovat kodex terénního cyklisty a respektovat všechny uživatele na sdílené stezce.

OSKERUŠOVÝ OKRUH

Délka: 21 km
Nastoupáno: 564 m
Barva okruhu: žlutá
Profrčíte traily: Pod Travičnou, Lipinka, Pacholek
Trasa: GPX, Trailforks

Různorodý okruh, který vás nejprve dovede k rozhledně Travičná, která jistě stojí za navštívení a pod kterou najdete nově vybudované traily, které ocení i děti. Navštívit můžete i rodinné vinařství z projektu Tři Vinaři, které se nacházejí v těsné blízkosti okruhu v Tvarožné Lhotě a Radějově.

Oskerušový MTB okruh
Kuželovský mlýn

KUŽELOVSKÝ OKRUH

Délka: 23 km
Nastoupáno: 621 m
Barva okruhu: oranžová
Profrčíte traily: Bukový
Trasa: GPX, Trailforks

Trasa vám nejprve nabídne výhled na květnaté louky s majestátními soliterními duby a poté budete mít možnost navštívit rázovité vesnice Horňácka – Malou Vrbku, Hrubou Vrbku a Kuželov, s jediným dochovalým větrným mlýnem holandského typu u nás.

HORŇÁCKÝ OKRUH

Délka: 33 km
Nastoupáno: 788 m
Barva okruhu: zelená
Profrčíte traily: Bukový
Trasa: GPX, Trailforks

Okruh, který vám nabídne krásné výhledy na louky a obce Horňácka, provede vás po lučních a zpevněných lesních cestách. Na okruhu máte možnost navštívit i minipivovar ve Velké nad Veličkou.

Horňácký MTB okruh
Kovalovsky MTB Okruh

KOVALOVSKÝ OKRUH

Délka: 33 km
Nastoupáno: 961 m
Barva okruhu: červená
Traily: Pacholek, Zmiják
Trasa: GPX, Trailforks

Trasa, která vám nabídne krásné výhledy na obce Slovácka a když budete mít štěstí, tak zahlédnete i Pálavu. Poté vás provede odlehlým pohraničím. Jedná se o nejnáročnější okruh a je potřeba si do batohu přibalit svačinu a pokud zaprší, tak se připravit i na bláto. Trasu lze zkrátit návratem po trailu Bukový.

VOJŠICKÝ OKRUH

Délka: 16 km
Nastoupáno: 445 m
Barva okruhu: modrá
Profrčíte traily: Bukový
Trasa: GPX, Trailforks

Krátký okruh pro podvečerní švih, se západem slunce na překrásných Vojšických loukách posetých solitérními duby. Navštívíte malou rozhlednu na kopci Žalostinná a cestou zpět si užijete nejdelší trail Bukový.

Vojšický MTB okruh
Back To Top
Search