skip to Main Content

Gravel a Road okruhy

Štěrk. Veškeré okresní silnice. Nové trasy. Není to o názvu, ale o příležitostech, které gravel a road okruhy otevírají. Vymáčknout maximální potenciál na svých vyjížďkách a užít si zastávek a míst, které okruhy nabízejí.

Gravel je svoboda jezdit kdekoliv chcete – kombinujte terén, lesní cesty a asfalt aby se vám otevřel úplně nový svět ježdění. Ať už jste dobrodružné duše, nebo jezdci, kteří chtějí podávat konzistentně vysoké výkony každý den. Vyzkoušejte gravel a road okruhy, všestranost a všechny typy terénu. Ať už chcete prozkoumávat, poznávat nebo uniknout: gravel bike je úzasný universální doplněk k vašemu trailovému ježdění.

Další nejlepší okruhy od místních graveláků a silničkářů pro vás připravujeme.

Gravel Trail of Life

Gravel/CX okruh Lučina – Velká Javořina

Délka: 67,5 km
Nastoupáno: 1 350 m
Video z trasy: YouTube
Trasa: GPX, GPX (zip), Trailforks, Mapy.cz

Ideální okruh pro gravelová a CX kola: směrem na nejvyšší vrchol Bílých Karpat pojedete převážně po asfaltu, cestou zpět si ale užijete lesní pěšiny, náročnější sjezdy a protáhnete lýtka závěrečnou procházkou na Kobylu. Pokud si na to na gravelovém kole netroufáte, zvolte zpět stejnou trasu, jakou jste přijeli.

Užitečná a zajímavá místa na trase: Ideálním místem k osvěžení v první třetině trasy je řemeslný pivovar Velický Bombarďák. Na Velké Javořině můžete sjet na Holubyho chatu. Cestou zpět navštívíte technickou památku Kuželovský mlýn.

Gravel/CX okruh Lučina – Zlatnická dolina

Délka: 37,8 km
Nastoupáno: 772 m
Trasa: GPX, GPX (zip)Trailforks, Mapy.cz

Pohodový okruh s jedním náročnějším stoupáním po nejkrásnějších strážnických vinicích okolo kopce Žerotín, až na Slovensko do malebného údolí Zlatnícke doliny. Zde se nachází bikepark, na ten však přijeďte s horským, nejlépe celoodpruženým kolem.

Užitečná a zajímavá místa na trase: Ideálním místem k osvěžení je centrum naší spřátelené Bike Arény Zlatnícka dolina. Na české straně se můžete cestou zpět zastavit na penzionu Jana v Mlýnkách anebo v restauraci Radějov.

Gravel Okruh Zlatnická Dolina
Back To Top
Vyhledat