Skip to content

Pumptrack se nachází v rekreační oblasti Lučina v nádherné, zalesněné chráněné krajinné oblasti na úpatí Bílých Karpat, v údolí pod kopcem Šumárník (398 m), 2 km nad obcí Tvarožná Lhota, která ji spravuje. V lokalitě Lučina je množství rekreačních chat, podnikových i soukromých zařízení, rekreační oblast disponuje velkým parkovištěm. Nachází se zde vodní nádrž Lučina určená ke koupání. V sousedství vodní nádrže umožňuje ubytování Autokemp Lučina, Hotel Radějov a jiné rekreační objekty.

V letní sezóně zde naleznete stánky s občerstvením. Turistickým lákadlem je i zpřístupněná rozhledna Travičná s nadmořskou výškou 380 m n.m. Pod rozhlednou se nachází areál roubených staveb Salaš Travičná – výletní centrum pro ekologickou výchovu, řemesla a sporty v přírodě.

Okolí rekreační oblasti je tvořeno horskými hřebeny s nejvyšši nadmořskou výškou 584 m n.m., které jsou protkány turistickými stezkami a vybízí tak k pěším procházkám a vyjížďkám na kole po lesích a druhově bohatých rozlehlých loukách se skupinami statných, osamělých stromů. Lučina tak tvoří vstupní bránu do Národní přírodní rezervace Čertoryje, která je součástí Vojšických luk. Národní přírodní rezervací byla vyhlášena v roce 1987 a je součástí CHKO Bílé Karpaty. Zaujímá rozlohu 325,57 ha a je v nadmořské výšce 320 – 442 m n.m. Národní přírodní rezervaci Čertoryje tvoří nejrozsáhlejší komplex květnatých bělokarpatských luk s roztroušenými duby.

Lučina

Rekreační oblast tak tvoří výchozí nástupní místo pro okolní přírodní stezky. Nabízí ubytování, občerstvení a parkovací místa. Pod hrází přehrady Lučina je situovaný pumptrack a malé skill centurm pro rozcvičení a přípravu na vyjížďky po okolních stezkách nebo i na pumpování jen tak pro zábavu.

Pumptrack Lučina
Back To Top
Vyhledat